+90 530 543 03 58 [email protected]

BLOG

Sürekli Olarak Ürün ve Hizmet Tanıtmak

Sosyal medya hatalarının en başında sürekli olarak ürün ve hizmet tanıtmak gelir. İşletmelerin sosyal medya platformlarında faaliyet göstermelerinin en büyük nedeni ürün ve hizmetlerini tanıtmak istemeleridir. Ancak ürün ve hizmetleri tanıtırken sürekli olarak ürün hizmet paylaşmak takipçiler açısından sıkıcı bir durum oluşturacak ve zamanla takipten çıkmalar ve kullanıcıların dikkatini çekmeme gibi durumlar kaçınılmaz olacaktır.

Sosyal medya platformlarının en başında gelen facebook ve instagram algoritmaları da sürekli ürün hizmet paylaşmanın kullanıcılar açısından sıkıcı bulunabileceğinden dolayı daha fazla etkileşim alan ve dikkat çeken paylaşımlara öncelik vererek kullanıcıları sosyal medya platformlarında tutmayı hedeflemektedir.

Özetleyecek olursak ürün ve hizmetlerle birlikte mutlaka etkileşim alacak ticareti arka planda bırakan gönderilere de mutlaka sayfalarımızda yer vermemiz gerekmektedir.

Paylaşım Planı Olmaması

Sosyal medya platformlarında başarı süreklilik ve plan ile mümkündür. Paylaşımlar belirli periyotlarda düzenlü ve kaliteli olarak yapılmalı ve takibi gerçekleştirilmelidir.

Paylaşım planı ve süreklilik olmadığı takdirde yapılan paylaşımlar unutulacak ve etkileşim az olduğundan dolayı algoritmalarda sayfa geriye düşecek daha az kişiye erişecektir.

Düzenli paylaşımlar ile başarı ve etkileşim 2 – 3 kat artırılabilir.

Reklam Yatırımı Olmaması

Dijitalleşen dünyada artık sosyal medya reklamları dijital pazarlamanın temel yapı taşlarından bir tanesi haline gelmiştir. Günümüz koşullarında artık herkes vaktinin önemli bir kısmını sosyal medya platformlarında geçirmektedir.

Sponsorlu reklamlar her geçen gün instagram ve facebook gibi platformlarda akışta karşımıza çıkmaktadır. Bu duruma istinaden sosyal medya reklamları için düzenli bir bütçe ayırılmalı ve reklamlar doğru bir şekilde verilmelidir.

Profesyonel İçerikler Olmaması

Dijitalleşen dünyada dijital işletmeler her geçen gün artmakta ve sosyal medya platformlarına ciddi yatırımlar yaparak özgün ve kurumsal içerikler ile ilerlemektedirler.

Profesyonel içerikler insanlara bir yandan güven vermekte bir yandan da kurumsallık adına iyi bir önizleme sağlamaktadır.

İşletmeler sosyal medya hesaplarının işletmenin önemli bir parçası olduğunu ve işletmeyi temsil ettiğini unutmamalı ve düzenli bir şekilde sayfalarına yatırım yapmalılardır.

Dijital Pazarlama Teknolojinin gelişmesi, internetin yaygınlaşması ve pandemi sürecinin insanları dijitale yöneltmesiyle birlikt çok büyük bir ivme kazanmıştır. Dijital dünyada firmalar çeşitli dijital pazarlama araçlarından yararlanmakta ve faaliyetlerini bu yönde sürdürmektedirler. Website tasarımlarının yaygınlaşması, işletmelerin hemen hemen hepsinin website tasarımını bir gereklilik olarak görmesi internet çözümleri konusunda farkındalık oluşturma ve diğerlerinden ayrılma konusunu önemli hale getirmiştir.

Rakip firmaların dijital faaaliyetlerine karşılık firmalar birbiri ile yarış içinde olmakta ve bir adım önde olmanın yolunu aramakta ve dijital faaliyetlerini geliştirmek için çeşitli yatırımlar yapmaktadırlar. Dijital pazarlama stratejileri firmaların sektörde öne çıkmasında çok büyük rol oynamakta pazarlama alanında verimliliği büyük ölçüde artırmaktadır.

Dijital pazarlama stratejileri gerek sosyal medya yönetimi gerek online sunum gerekse arama motoru reklam yönetimi ile üzerinde düşünülmesi planlanması ve özenle çalışılması gereken bir işletme ihtiyacıdır. Firmanın  diğer firmalardan ayrılması, insanların hafızalarında farkındalık oluşturulması ve bilinirliğin artırılması birbiri ile bağlantılı ve tamamlayan dijital pazarlama faaliyetleri sonucunda daha da kolay hale gelmektedir.

Dijital pazarlamanın önemini ve bu alanda çalışmaların işletmelere ve kişilere katkılarını hep birlikte görmekte ve yaşamaktayız. İnsanlar ihtiyaçlarını internet üzerinden karşılamakta ve alışverişlerini gerçekleştirmektedirler.

Günümüzde dijital pazarlamanın önemini kavrayan firmalar ve işletmeler bu alanda faaliyet gösteren profesyonel Dijital Pazarlama Uzmanı ve ajanslar ile çalışmaktadırlar. Böylece işletmeler dijitalleşen dünyada hedeflerine doğru ve etkili bir şekilde daha hızlı ulaşmakta ve sektörlerinde hep bir adım önde olmaktadırlar.

Dijital Pazarlama Faaliyetleri ile ilgili bizimle iletişim formun üzerinden veya 0530 543 03 58 telefon numarası üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Google Reklamları (Google Ads) her gün Google üzerinde arama yaparken arama sonuçlarının başında ve sonunda karşımıza çıkıyor. Google Reklamları milyonlarca kullanıcının kişisel ve ticari ihtiyaçları için kullandığı Google da faaliyetlerimizi daha fazla kişiye ulaştırma unsurlarının başında gelmektedir.

Günümüzde internet üzerinden yapılan satışların büyük bir kısmı google üzerinden arama yapılarak gerçekleştirilmektedir. Doğru yerde doğru zamanda doğru bütçe ile satışlarımızı artırabilir daha fazla kişye ulaşabiliriz. Google Ads te Reklam bütçemizi kendimiz belirliyor ve minimum bütçeler ile maksimum verim elde ediyoruz.

Google Reklamları ile ilgili bizimle iletişim formun üzerinden veya 0530 543 03 58 telefon numarası üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İnstagram, her gün milyonlarca kullanıcının keyif alarak kullandığı en önemli sosyal medya platformlarından birisidir. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda instagram sizce de reklam vermek için uygun bir platformlardan birisi değil mi ? Bizce tam olarak öyle! Çünkü instagram sadece görsellerden oluşuyor. Görseller her yaştan insanı etkileyebilecek ve dikkatini çekecek reklam unsurlarının başında gelmektedir. Kullanıcıların keyif alarak Instagramı kullanmasının başlıca nedenlerinden biriside bu durumdur. Kullanıcıyı görseller le etkilemek ve çekmek diğer pazarlama unsurlarına göre oldukça kolaydır.

Instagram reklamları nedir ve nasıl çalışır? Instagram reklamları bilindiği üzere facebook ile birlikte çalışmakta ve facebook reklam yöneticisne bağlıdır. Belirli bütçelerle potansiyel müşterilerinize kolaylıkla ulaşabilir ve hedeflerinize daha kolay ulaşabilirsiniz.

Neden instagram reklamları?

Milyonlarca kullanıcının keyif alarak kullandığı instagram kullanıcılarına aynı zamanda ilham almaya ve önemsedikleri şeyleri keşfetmeleri için önemli bir rol oynuyor. Pek çok farklı sektörlerden İşletme ve Markalar ürün ve hizmetlerini kullanıcılar ile buluşturmak, kullanıcılarının ürün ve hizmetlere kolaylıkla ulaşmasını sağlamak adına İnstagram’da bulunuyor.

Neden instagram işletme hesabı?

Instagram hesabınızı ürün ve hizmetlerinizi potansiyel müşterilerinizle buluştururken aynı zamanda dönüşleri analiz edebilmek için ve istatistikleri görünteleyebilmek için hesabınızı işletme hesabına dönüştürebilirsiniz.

İşletme instagram hesabının avantajları nelerdir?

İşletme instagram hesabı markalar açısından dijitalleşen dünyada çok büyük bir öneme sahip olmaktadır. İşletme hesabında paylaştığınız hikaye ve tanıtımın yaptığınız gönderilerin performansını analiz edebilir kampanyalarınızı güncelleyebilirsiniz. Markanızı takip eden kullanıcılar hakkında istatistikler elde ederek, gönderilerinizle ve hikayelerinizle nasıl etkileşim kurduklarını görürsünüz. Adresinizi, Web sitenizi, Whatsapp bağlantı linkinizi Çalışma saatlerinizi, telefon numarası gibi şirket bilgilerinizi kolaylıkla ekleyebilirsiniz.

Instagram Reklamlarında Hedefleme

İnstagram reklamlarınızı işletmenizi ve markanızı buluşturmak istediğiniz kitleyi hedefleyerek etkili bir şekilde kullanım sağlayabiliyorsunuz. Bu hedeflemelerden bazıları yaş, cinsiyet, konum, ilgi alanları, davranışlar, diller gibi unsurlardır.

Instagramda ne tür reklamlar verebilirim?

Instagramda görsel ve video reklamları olarak reklamlar verebilirsiniz.

Instagram’daki Reklam Tipleri

Instagram Reklamları kullanıcı dostu olmasıyla birlikte pek çok farklı reklam tipleriyle karşımıza çıkıyor Instagram’daki temel 4 tip reklam çeşidi şu şekildedir.

 • Fotoğraf Reklamları
  Instagram akışında karşımıza çıkan fotoğraf reklamları göz alıcı ve sade olmasıyla dikkatleri üzerine topluyor. Fotoğraflar kare veya yatay formatta olabilir.
 • Video Reklamları
  Fotoğraf reklamları gibi karşımıza çıkan hareketli video reklamlarıyla sürükleyici ve ilgi çekici dönüşler elde edebilirsiniz. Üstelik artık 60 saniyeye kadar olan videoları yatay veya kare formatta paylaşabilirsiniz.
 • Dönen Reklamlar
  Kaydırmalı Reklamlar olarak ta bilinen dönen reklamlar insanların parmaklarını kaydırarak tek bir reklamda daha fazla fotoğraf veya video görebileceği reklamlardır.
 • Stories(Hikayeler) Reklamları
  Günümüzde İnstagramın en çok kullanılan özelliklerinden birisi olan Hikayelerin arasında gezinirken karşımıza çıkan Hikaye Reklamları birçoğumuz için karar vermede önemli bir rol oynuyor.
  Facebook istatistiklerine göre:
  • Instagram’daki her beş hikayeden biri görüntüleyicilerden bir DM mesajı alıyor.
  • En çok görüntülenen hikayelerin 1/3’ü işletmelerden geliyor
  • Sesli oynatılan hikaye video görüntülemelerinin oranı ise %70’lerde

Kısaca söz ettiğimiz reklam tipleri seçeneklerden sadece birkaçı ve instagram reklamlarından sayfalarca söz edebilir reklamlamanın derinliklerine inebiliriz.

İnstagram Reklamları ile ilgili bizimle iletişim formun üzerinden veya 0530 543 03 58 telefon numarası üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Dijitalleşen dünyada sosyal medya reklamları her geçen gün daha fazla önem arz etmekte ve her işletmenin ihtiyacı haline gelmektedir. Dijital reklamcılık gazete dergi gibi alanlarda başlayarak radyo televizyon ve günümüzde sosyal medya reklamları olarak hayatımızda varlığını sürdürmektedir.

Sosyal medya reklamları deyince akla gelen platformların başında instagram ve facebook gibi popüler platformlar gelmektedir. Bu durumun sebebi toplumun büyük bir çoğunluğunun instagram facebook gibi platformlarda aktif olarak yer alması ve paylaşımlar yaparak vakit geçirmesidir. Bu duruma istinaden pazarlama hızla dijital platformlara doğru ilerlemektedir.

Instagram ve Facebook reklamlarını pek çoğumuz sponsorlu reklamlar olarak akışta hikayelerde ve diğer reklam alanlarında görmekteyiz.  Aslında bu durum bile sosyal medya reklamlarının ne kadar önemli bir pazarlama aracı olduğunu ve bu alanda faaliyet göstermemiz gerektiğinin en büyük göstergesidir. Toplumun pek çok kesiminde sponsorlu reklamlar olarak telaffuz edilen instagram ve facebook reklamları aracılığı ile profesyonel olarak reklam setleri düzenleyebiliyor ve potansiyel erişime hiç olmadık kadar etkili bir şekilde ulaşabiliyoruz.

Örneğin bir bölgede yaşayan iç mimar ihtiyacı birisine mimar bir işletmenin reklamını göstererek fikir sahibi olmasını ve anlaşılması halinde iki taraflı sonuca ulaşılmasını sağlayabiliyoruz. Bir bölgede yaşayan ve telefon veya bilgisayarını İngilizce kullanan ve aynı zamanda Türkçe kursu araştıran bir kişiye Türkçe eğitimi veren bir işletmenin reklamını göstererek iki taraflı fayda sağlayabiliyor sonuca ulaştırabiliyoruz. Bir bölgede makine fuarı düzenleyecek bir organizasyon şirketinin veya organizasyonun reklamını o bölgedeki makine ve endüstri ile alakalı araştırmalarda bulunan, ilgilenen bir kişiye bu reklamı göstererek fuar alanında işletmelerle geniş kitleleri buluşturabiliyoruz.

Sosyal Medya Reklamları  sınır yok ifadesinin en fazla anlam bulduğu alanlardan birisidir. Talebe ve ihtiyaca göre karşılık bulur ve geniş kitlelere ulaşmada çok önemli bir rol üstlenir. En önemli merak konularından birisi sosyal medya reklamlarında ödeme nasıl oluyor bu sponsor  kim ? Bu sorunun cevabı tam olarak sizsiniz. Sosyal Medya Reklamlarında sponsorlu olarak reklam verirken bütçeyi siz belirliyor ödemeyi siz gerçekleştiriyosunuz. Ödeme için Sosyal Medya Reklamlarında Ödeme Nasıl Olur ? adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Dijital pazarlamanın en temel unsuru olan Sosyal Medya Reklamları konusunda detaylı bilgi için bizimle bu iletişim bağlantısından iletişime geçebilir daha fazla detaylı bilgi alabilirsiniz.


Scroll to Top
× Whatsapp İletişim Hattı