• 05305430358
  • info@mehmetakbulut.net
  • İstanbul, Turkey

Sosyal Medya Reklamları

Dijitalleşen dünyada sponsorlu reklamlar olarakta bilinen sosyal medya reklamları her geçen gün daha fazla önem arz etmekte ve her işletmenin ihtiyacı haline gelmektedir.

Dijital reklamcılık gazete dergi gibi alanlarda başlayarak radyo televizyon ve günümüzde sosyal medya reklamları olarak hayatımızda varlığını sürdürmektedir. Sosyal medya reklamları deyince akla gelen platformların başında instagram ve facebook gibi popüler platformlar gelmektedir. Bu durumun sebebi toplumun büyük bir çoğunluğunun instagram facebook gibi platformlarda aktif olarak yer alması ve paylaşımlar yaparak vakit geçirmesidir. Bu duruma istinaden pazarlama hızla dijital platformlara doğru ilerlemektedir.

Instagram ve Facebook reklamlarını pek çoğumuz sponsorlu reklamlar olarak akışta hikayelerde ve diğer reklam alanlarında görmekteyiz.  Aslında bu durum bile sosyal medya reklamlarının ne kadar önemli bir pazarlama aracı olduğunu ve bu alanda faaliyet göstermemiz gerektiğinin en büyük göstergesidir. Toplumun pek çok kesiminde sponsorlu reklamlar olarak telaffuz edilen instagram ve facebook reklamları aracılığı ile profesyonel olarak reklam setleri düzenleyebiliyor ve potansiyel erişime hiç olmadık kadar etkili bir şekilde ulaşabiliyoruz.

Örneğin bir bölgede yaşayan iç mimar ihtiyacı birisine mimar bir işletmenin reklamını göstererek fikir sahibi olmasını ve anlaşılması halinde iki taraflı sonuca ulaşılmasını sağlayabiliyoruz. Bir bölgede yaşayan ve telefon veya bilgisayarını İngilizce kullanan ve aynı zamanda Türkçe kursu araştıran bir kişiye Türkçe eğitimi veren bir işletmenin reklamını göstererek iki taraflı fayda sağlayabiliyor sonuca ulaştırabiliyoruz.

Bir bölgede makine fuarı düzenleyecek bir organizasyon şirketinin veya organizasyonun reklamını o bölgedeki makine ve endüstri ile alakalı araştırmalarda bulunan, ilgilenen bir kişiye bu reklamı göstererek fuar alanında işletmelerle geniş kitleleri buluşturabiliyoruz.

Sosyal Medya Reklamları  sınır yok ifadesinin en fazla anlam bulduğu alanlardan birisidir. Talebe ve ihtiyaca göre karşılık bulur ve geniş kitlelere ulaşmada çok önemli bir rol üstlenir.

En önemli merak konularından birisi sosyal medya reklamlarında ödeme nasıl oluyor bu sponsor  kim ? Bu sorunun cevabı tam olarak sizsiniz. Sosyal Medya Reklamlarında sponsorlu olarak reklam verirken bütçeyi siz belirliyor ödemeyi siz gerçekleştiriyosunuz. Ödeme için Sosyal Medya Reklamlarında Ödeme Nasıl Olur ? adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Dijital pazarlamanın en temel unsuru olan Sosyal Medya Reklamları konusunda detaylı bilgi için bizimle bu iletişim bağlantısından iletişime geçebilir daha fazla detaylı bilgi alabilirsiniz.